Srovnání pásu a crossu

Běžecký pás nebo crossový trenažér

Bežecký pásNa začátku rozhodování jakou formu pohybu pro VacuShape zvolíte – běžecký pás nebo crossový trenažér, je nutné si stanovit cílovou skupinu klientů a zaměření Vašeho centra.

V kostce lze říci, že chůze na běžeckém pásu je vhodná pro 90 % populace díky své menší fyzické náročnosti v kombinaci s podtlakem. Naopak pohyb na crossovém trenažéru v prostředí nízkého tlaku je natolik fyzicky namáhavý, že se zaměřuje pouze na specifickou skupinu klientů s velmi dobrou fyzickou kondicí.

Při testování crossového trenažéru docházelo u většiny testovaných jedinců k překročení tzv. „aerobního prahu“. Jejich cvičení tak probíhalo po většinu času v anaerobním režimu, kdy tělo nespaluje prakticky žádný tuk jako zdroj energie a pro zásobování těžce pracujících svalů využívá pouze svoje sacharidové zásoby. Pokud chcete mít tedy hezký zadek či jsou Vaší problematickou partií  stehna, cvičení by bylo bez úspěchu.

Závěr tohoto srovnání tedy vyzněl ve prospěch chůze na běžeckém pásu. Jako forma pohybu je vhodnější a účinnější než pohyb na crossovém trenažéru.

Přesto má využití stroje VacuShape-cross smysl a to ve spojení s několika dalšími stroji VacuShape (pás), kdy na tři konvenční stroje připadá jeden crossový.